2020. július 7. kedd - Appolónia
Online hírfolyam
2020 jan. 14.
Szkander bajnokságon remekeltek a rúdhajlítók

A hétvégén szkander bajnokságon vettek részt az Esztergomi Rúdhajlítók Powerlifting Club tagjai.

A 90 kg alatti súlycsoportban Vibling Márk képviselte a csapatot. Bal kézzel versenyzett, esélyesként a végső győzelemre, hisz sorba nyerte a meccseket. Erejétől függetlenül, volt 2 vesztett meccse, amit könyökemelés miatt elvettek tőle, így a döntőről lecsúszott.
Végül a bronzmeccset magabiztosan hozta, így a dobogó 3. fokára léphetett, élete első szkander versenyén.

A 65 kg alatti súlycsoportban Vibling Kristóf képviseltette a csapatot. Kristófnak nehéz dolga volt, Juniorként a profi felnőtt mezőnyben kellett helytállnia, többek között válogatott versenyzőkkel szemben. Hősies küzdelemben hozott is győztes meccseket, de sajnos a dobogóról lecsúszott.

A club fekvenyomója Szuder Károly is megmérettette magát a legsúlyosabb, 90 kg feletti súlycsoportban. Felső határ itt nem volt, így nála jóval nagyobb, nehezebb, taktikásabb versenyzőkkel szemben nehezen bírt érvényesülni, így nála is elmaradt most a dobogó.

Gratulálunk mind 3 versenyzőnek, és további sok sikert kívánunk a jövőben!

Fotó, forrás: Esztergomi Rúdhajlítók Powerlifting Club Facebook oldala