2021. június 17. csütörtök - Laura
Online hírfolyam
2021 máj. 10.
Bajnoki címet szereztek az esztergomi kézilabdás lányok

A 2021. május 6-ai fordulón az Esztergomi Vitézek RAFC felnőtt női kézilabda csapata az ÓKSI Kézilabda Kft. alakulatát győzte le. Az újabb siker egyben a bajnoki címet is jelentette, hiszen a második helyen álló DKA-VÁC alakulata a hátralévő fordulókban szerzett pontokkal sem előzheti meg az Esztergomot – írja a hidlap.hu

Az NB II Észak-csoport 20. fordulójában a Duna-parti város csapata a Pézsa Tibor Sportcsarnokban látta vendégül az ÓKSI-t. A találkozó elején egy kicsit szellős volt az esztergomi védelem, azonban a hazai csapat fél óra elteltével már ötgólos előnnyel bírt, ami megnyugtató volt számukra. Az első játékrész talán legizgalmasabb pillanata az volt, amikor Szaka-Berkesi Dóri kivédett egy hétméterest, majd a kipattanó labda egy óbudai játékoshoz került, aki megpróbált gólt szerezni, de az esztergomi kapus ismét hárított. A második félidőben az esztergomi lányok tovább domináltak, a 37. perctől gyakorlatilag volt egy olyan sikerperiódusuk, amikor is zsinórban hét gólt szereztek, míg az ellenfél egy találatot sem jegyzett.

Esztergomi Vitézek RAFC - ÓKSI 42:31 (24:19)

Gólszerzők: Csiki Renáta 11gól, Ábrahám Szilvia 10gól, Barczi Anna 6gól,Takács Angéla 4gól,Sipos Krisztina  3gól, Horváth Mónika és Tóth Bori 2-2gól, Szilágyi Vivien, Osvald Zsanett, Törőcsik Zsófia  és Sölösi Erika 1-1gól. Edző: Mezőségi Irén

Forrás: hidlap.hu
Borítókép: Esztergomi Kézilabda Facebook oldal